Uncategorized

Polak grał przeciwko rywalowi i trybunom. Wszyscy już go żegnali i nagle zwrot akcji

Kamil Majchrzak całkiem niedawno zaliczył naprawdę udany występ w niemieckim Luedenscheid, gdzie doszedł aż do półfinału zmagań. Po pokonaniu kolejno Meny, Hemery’ego oraz Burruchagi musiał on uznać wyższość rywala dopiero przy starciu z reprezentantem Belgii Raphaelem Collignonem.Teraz przed zawodnikiem z Piotrkowa Trybunalskiego zadanie zdecydowanie większego kalibru – w nocy z wtorku na środę rozpoczął on bowiem swoją walkę o udział w tegorocznym US Open, a więc w ostatniej odsłonie Wielkiego Szlema w bieżącym sezonie.

Na pierwszy ogień w tym przypadku poszło starcie z reprezentantem Stanów Zjednoczonych Michaelem Zhengiem, które okazało się niezwykle wymagające dla obu stron i musiało znaleźć swoje rozstrzygnięcie dopiero po trzech setach.Pierwszą odsłonę Majchrzak wygrał 6:3, natomiast niemalże przyparty w ten sposób do muru rywal odpowiedział w mocnym stylu – w drugiej części potyczki doprowadził do tie-breaka, którego wygrał 7:6 (7-5).Ostatecznie set trzeci na szczęście padł łupem Polaka, choć i tu emocji nie brakowało – skończyło się wynikiem 7:5 na korzyść 28-latka, mimo że w pewnej chwili… było już 5:3 dla Zhenga. Koniec końców piotrkowianin zrobił zdecydowany krok w stronę udziału w US Open.

By jednak przedrzeć się do drabinki głównej będzie on musiał pokonać jeszcze dwóch rywali. Jego najbliższym oponentem zostanie Kolumbijczyk Daniel Elahi Galan, z którym zmierzy się w nocy z 21 na 22 sierpnia. W przypadku sukcesu przedstawiciel “Biało-Czerwonych” spróbuje następnie swoich sił z lepszym z pary Mattia Bellucci – Federico Agustin Gomez