Life Style

Powrót Magdaleny Fręch z 1:4, półfinalistka Roland Garros pokonana. Efektowny triumf Polki

Tuż po godz. 4:00 czasu polskiego rozpoczął się mecz Magdaleny Fręch w meksykańskim Monterrey. Stawką pojedynku był awans do drugiej rundy turnieju rangi WTA 500. Rozstawiona z “9” Polka mierzyła się z półfinalistką Roland Garros 2020 – Nadią Podoroską. Nasza tenisistka przegrywała już 1:4 w trzecim secie, ale nie poddała się i powróciła do gry. Wygrała pięć gemów z rzędu i zamknęła mecz zwycięstwem 6:4, 4:6, 6:4. O ćwierćfinał zagra z Liną Glushko.

Magdalena Fręch zdecydowała się na jeszcze jeden start przed US Open. Po tym, jak zagrała w drugiej rundzie WTA 1000 w Toronto oraz tej samej fazie tysięcznika w Cincinnati, nasza tenisistka udała się do Monterrey, by walczyć w zmaganiach rangi WTA 500. Z racji bezpośredniego zaplecza dla wielkoszlemowej rywalizacji, w Meksyku pojawiła się też nieco gorsza obsada. Dzięki temu będąca aktualnie na 45. miejscu w rankingu zawodniczka klubu KS Górnik Bytom otrzymała rozstawienie z “9”.

W pierwszej rundzie 26-latka trafiła na tenisistkę, która rywalizowała z Igą Świątek w półfinale pamiętnego Roland Garros przed czterema laty. Mowa o Nadii Podoroskiej, reprezentantce Argentyny. 27-latka nie potrafi jednak nawiązać od tamtego sukcesu osiągniętego w stolicy Francji i od dłuższego czasu przebywa poza TOP 50 rankingu WTA. Obecnie plasuje się na 67. pozycji. Fręch była zatem faworytką starcia z zawodniczką z Ameryki Południowej, ale wygrana nie przyszła Magdalenie łatwo.

Już początek meczu zwiastował nam emocje w polsko-argentyńskiej batalii o drugą rundę WTA 500 w Monterrey. W pierwszym gemie tenisistka z Łodzi miała cztery okazje na przełamanie, ale rywalce udało się wyjść z opresji. Kilka minut później Fręch dopięła już jednak swego i zrobiło się 3:1 dla naszej reprezentantki. W dalszej fazie partii pojawiały się kolejne break pointy po stronie Magdaleny, ale do następnego przełamania już nie doszło. Ostatecznie premierowa odsłona spotkania zakończyła się rezultatem 6:4.Start drugiego seta również ułożył się po myśli Polki. Prowadzenie 3:1 po breaku w trzecim gemie. Tym razem nasza zawodniczka wypuściła jednak przewagę i zrobiły nam się emocje w dalszej fazie partii. W dziewiątym gemie Fręch miała dwa break pointy na 5:4, potem mogła serwować po wygraną. Nie wykorzystała tych szans i po chwili to się zemściło. Za trzecim setbolem przeciwniczka doprowadziła do rozstrzygającej odsłony rezultatem 6:4.