Life Style

Barbara Schett o zamieszaniu wokół Igi Świątek przed US Open. Czy tenisistki grają za dużo? I co z tymi przerwami toaletowymi? [WYWIAD]

Iga Świątek zaczyna walkę w US Open jako jedna z głównych faworytek, ale po jej porażce w półfinale turnieju WTA w Cincinnati bukmacherzy nieco wyżej oceniają szanse Aryny Sabalenki. Czy podobnie myśli Barbara Schett? Była austriacka tenisistka, obecnie znana i ceniona ekspertka Eurosportu, uważa, że nie powinno się przywiązywać za dużej wagi do niedawnego niepowodzenia w meczu Polki z Białorusinką.

Barbara Schett w rozmowie z “Super Expressem” skomentowała też niedawne ataki na Igę Świątek – po jej kolejnej krytyce tenisowego terminarza oraz w związku z przerwami toaletowymi, z których często korzysta liderka rankingu WTA po przegranych setach.

“Super Express”: Iga Świątek przegrała wyraźnie z Aryną Sabalenką (3:6, 3:6) w półfinale turnieju w Cincinnati na bardzo szybkim korcie. Czy po tej porażce nie należy już jej traktować jako głównej faworytki do wygrania US Open?

Barbara Schett: Nie, to nie tak, bo trzeba też spojrzeć na cały rok. Nie można patrzeć tylko na jeden czy dwa ostatnie turnieje. Iga jest wciąż najbardziej regularną zawodniczką w tourze. Jest absolutnym numerem jeden. Wyprzedza przecież Sabalenkę o ponad dwa i pół tysiąca punktów, a to mówi wszystko. Wygrała w tym roku już pięć tytułów. Faktycznie, Iga przegrała na tym bardzo szybkim korcie z Aryną. A wiemy wszyscy, że Aryna jest jedną z niewielu tenisistek, które mogą ją pokonać, które potrafią na nią wywierać dużą presję.

Nie zapominajmy też jednak o tym, że korty w Cincinnati są o wiele szybsze niż te, które prawdopodobnie będą na US Open. Dlatego myślę, że Iga wciąż jest faworytką. Aryna oczywiście też jest w grze o tytuł. Jest też Coco Gauff, ale jej pewnie nie umieściłabym teraz w gronie faworytek, ponieważ nie grała ostatnio dobrze. Za to nigdy nie można skreślać Jeleny Rybakiny. Ale dla mnie faworytką jest wciąż Iga, która przecież już raz tutaj wygrała. A do tej porażki Igi z Aryną w półfinale w Cincinnati naprawdę nie przywiązywałabym dużej wagi.