Tech

Iga Świątek stanęła przed kamerą, a tu nagle taka wpadka. I to na antenie telewizji

Początek wtorkowego meczu wskazywał, że z perspektywy Igi Świątek będzie to miłe, łatwe i przyjemne spotkanie, w którym Polka bez większych problemów zapewni sobie awans do drugiej rundy. Liderka rankingu WTA wygrała cztery premierowe gemy, ale wówczas do głosu doszła Kamilla Rachimowa, doprowadzając do stanu 4:3. I zrobiło się gorąco. Na szczęście nasza tenisistka nie wypuściła już tego seta z rąk, wygrywając go 6:4.

W drugim secie Rosjanka jednak także postawiła się Idze Świątek. Ba, 22-latka czuła się na korcie jak ryba w wodzie i wietrząc swoją szansę, świetnie się spisywała, doprowadzając nawet do tie-breaka. Wojnę nerwów wygrała jednak Polka i to mimo tego, że rywalka miała już trzy piłki setowe.

Tuż po zakończeniu swojego meczu Iga Świątek najpierw udzieliła wywiadu na korcie organizatorom, a następnie stanęła przed kamerą Eurosportu. I wówczas doszło do wpadki na wizji. Obraz z kamery zbyt wcześnie znalazł się na antenie, przez co widzowie mogli obejrzeć zakulisowe rozmowy naszej tenisistki z reporterem.A następnie już podczas właściwego wywiadu liderka rankingu WTA skomentowała to, co wydarzyło się na korcie.

I dodała: – Powiedziałabym, że do 5:4 drugiego seta praktycznie grałyśmy na równi z jednym moim przełamaniem, więc miałam wrażenie, że wszystko mam pod kontrolą. A później wróciły do mnie wspomnienia z meczu z Warwarą Graczewą w Cincinnati. I faktycznie nie zagrałam tak dobrze, jak w pierwszej części meczu. Pojawiły się serie błędów, na przykład czterech z rzędu. Nie wiem, z czego to wynika. Nie dopilnowałam kilku spraw. Ale faktycznie nie czułam się dzisiaj jakoś na tyle swobodnie, żeby wszystko miało wyglądać płynnie.