Life Style

Świątek szykuje się do meczu, a tu nagle ogłaszają ws. rywalki Polki. Aż trudno uwierzyć

Mocno męczyła się Iga Świątek w 1. rundzie US Open z Kamillą Rachimową. Żadna z tenisistek nie znalazła się w drabince turniejowej z przypadku, toteż nikt nie mówił, że zwycięstwo przyjdzie Polce szybko, łatwo i przyjemnie. Z drugiej jednak strony spodziewano się pełnej dominacji i kontroli nad meczem ze strony liderki rankingu WTA. A tymczasem Rosjanka była o włos od urwania Idze seta i doprowadzenia do wyniku 1:1.

Raszynianka wyratowała się z opresji – od stanu 3:6 w tie-breaku w drugim secie zdobyła pięć punktów z rzędu, dzięki czemu triumfowała ostatecznie 6:4, 7:6(6) i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju. Jej postawa wywołała jednak potężną polemikę w mediach.

– Dziwne rzeczy się troszeczkę gdzieś tam dzieją. Mam nadzieję, że Iga to przezwycięży – skomentował występ Igi Świątek Dawid Celt. Wśród ekspertów pojawił się poważne wątpliwości, czy pierwszą rakietę świata będzie stać na sięgnięcie po tytuł w Nowym Jorku.

Najbliższa rywalka Świątek w 1. rundzie zaimponowała na tyle, że mocno przyciągnęła uwagę mediów przed czwartkowym spotkaniem z Polką. Serwis OptaAce przytoczył niebywałą statystykę, która potęguje jeszcze zachwyty nad grą Eny Shibahary. Japonka niespodziewanie wygrała z Darią Saville 6:3, 4:6, 7:6(6). Oprócz tego może pochwalić się nie lada osiągnięciem.