Uncategorized

W Rosji głośno po meczu Igi Świątek. Jednoznaczne słowa. “Miejsce na strach”

Zaczęło się od stanu 4:0 dla Igi Świątek w pierwszym secie, a skończyło na… sporych problemach i zaciętej walce o awans. Tak w skrócie podsumować można wtorkowy mecz Polki z rosyjską tenisistką Kamillą Rachimową. Rówieśniczka naszej reprezentantki świetnie spisywała się na nowojorskim korcie, wietrząc szansę na choćby urwanie jednego seta liderce rankingu WTA.Ta nadeszła w drugiej partii, zwieńczonej tie-breakiem. Kamilla Rachimowa miała w nim nawet trzy piłki setowe, lecz Iga Świątek zdołała się wybronić i ostatecznie po chwili zamknęła spotkanie.

Tym samym Polka awansowała do drugiej rundy tegorocznej edycji US Open, w której zmierzy się z Eną Shibaharą. Reprezentantka Japonii po zaciętym meczu wyeliminowała Darię Saville.Po zakończeniu meczu Iga Świątek skomentowała przed kamerą Eurosportu swój występ, wspominając przy tym o tym, dlaczego po gładkim dla niej początku potem to rywalka złapała wiatr w żagle.

Powiedziałabym, że do 5:4 drugiego seta praktycznie grałyśmy na równi z jednym moim przełamaniem, więc miałam wrażenie, że wszystko mam pod kontrolą. A później wróciły do mnie wspomnienia z meczu z Warwarą Graczewą w Cincinnati. I faktycznie nie zagrałam tak dobrze, jak w pierwszej części meczu. Pojawiły się serie błędów, na przykład czterech z rzędu. Nie wiem, z czego to wynika. Nie dopilnowałam kilku spraw. Ale faktycznie nie czułam się dzisiaj jakoś na tyle swobodnie, żeby wszystko miało wyglądać płynnie