Uncategorized

5:2 dla Huberta Hurkacza i fatalny zwrot akcji. Koszmarna seria trwa, niemoc w Nowym Jorku

Hubert Hurkacz rozpoczął swoją tegoroczną przygodę z US Open od zwycięstwa bez straty seta z Timofiejem Skatowem. Nie było to jednak łatwe spotkanie. Reprezentant Kazachstanu postawił się Polakowi, wrocławianin musiał rozegrać dwa tie-breaki. Oba z nich zakończył jednak zwycięsko i dzięki temu mógł już myśleć o rywalizacji w kolejnej fazie nowojorskich zmagań.

W drugiej rundzie czekał na niego Jordan Thompson. Australijczyk w wieku 30 lat rozgrywa swój życiowy sezon. Po raz pierwszy znalazł się w TOP 30 rankingu ATP, odnosi także sukcesy w deblu. Podczas tegorocznego Wimbledonu dotarł do finału w grze podwójnej. Hurkacz stanął zatem przed wyzwaniem. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że Hubert jeszcze nigdy nie awansował do 1/16 finału podczas US Open. Aż pięciokrotnie odpadał z rywalizacji po drugim spotkaniu. Teraz dostał szanse, by to zmienić.

Wrocławianin bardzo dobrze wszedł w spotkanie. Pewnie utrzymywał swoje podania i wywierał presję na Australijczyku. W pierwszym gemie serwisowym Thompsona nie udało się jeszcze wywalczyć break pointów, ale w następnym pojawiły się już dwie okazje. Pierwszą Jordan obronił bardzo skutecznym podaniem, ale w kolejnej akcji popełnił błąd. Chwilę później zrobiło się już 4:1 dla Hurkacza. Rywal zerwał się do walki w siódmym gemie. Wywalczył sobie okazje na przełamanie powrotne, ale Polak szybko zagasił pożar asem.Przy stanie 5:3 Hubert serwował po zwycięstwo w secie. Znów pojawiły się problemy, nawet jeszcze większe. Tym razem przeciwnik dostał aż dwa break pointy i wykorzystał już pierwszego z nich. Fantastycznie minął naszego reprezentanta, a po chwili wyrównał na 5:5. Ostatecznie o losach seta decydował tie-break. Od stanu 2-2 rozgrywka kompletnie przestała się układać po myśli wrocławianina. Przegrał pięć punktów z rzędu, a wszystko zakończył podwójnym błędem serwisowym. W związku z tym boleśnie przegrał partię 6:7(2).