GamesLife Style

Numery 1 na świecie Iga Świątek i Jannik Sinner z łatwością przechodzą do trzeciej rundy na Flushing Meadows

Światowa tenisistka numer 1 Iga Świątek przegrała tylko jednego gema, bezwzględnie pokonując Japonkę Enę Shibaharę i docierając do trzeciej rundy US Open.

Swiatek, mistrzyni Flushing Meadows w 2022 roku, w pierwszej rundzie musiała zmierzyć się ze szczęśliwą przegraną Kamillą Rachimovą, ale ostatecznie wygrała 6-4 7-6. Jednak Polka bez trudu poradziła sobie z Shibaharą i w następnej walce zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową lub Elisabettą Cocciaretto.

Shibahara wygrał drugiego gema drugiego seta, unikając podwójnej wygranej, ale został pokonany w nieco ponad godzinę.

„Podczas ostatniego meczu byłem trochę spięty, więc chciałem się skupić na właściwych rzeczach, na sobie i na tym, co chcę zrobić.

UdziałTo jest okno modalne.
Nieobsługiwana lokalizacja
Film, który próbujesz obejrzeć, nie może zostać wyświetlony w Twoim obecnym kraju lub lokalizacji
Najważniejsze momenty zwycięstwa Jannika Sinnera nad Alexem Michelsenem w Nowym Jorku
Światowy numer 1 mężczyzn Jannik Sinner również awansował w typowym dla siebie stylu, pewnie pokonując w trzech setach młodego amerykańskiego aspiranta Alexa Michelsena.

Sinner przegrał tylko sześć gemów, triumfując 6:4, 6:0, 6:2 nad 20-latkiem, który walczył dzielnie w pierwszym secie, ale wyraźnie osłabł w dwóch ostatnich.

Na początku meczu Michelsen dwukrotnie odrabiał straty po przełamaniu linii obrony Sinnera, doprowadzając za drugim razem do remisu 4-4, zanim Włoch w końcu odskoczył.

Michelsen na krótko odrobił straty w trzeciej tercji, ale Sinner wywalczył decydujące przełamanie i objął prowadzenie 3-2, kończąc mecz w ciągu 100 minut na stadionie Arthura Ashe.

Sinner w następnej rundzie zmierzy się z Christopherem O’Connelem, pokonując w finale Włocha Mattię Bellucciego 6-3, 6-4, 3-6, 6-3.

Hurkacz został pokonany 7-6 (7-2), 6-1, 7-5, gdy Thompson zorganizował spotkanie trzeciej rundy z Włochem Matteo Arnaldim, rozstawionym z numerem 30, natomiast Machac zmierzy się teraz z Davidem Goffinem lub Adrianem Mannarino.

Nastolatka Mirra Andreeva odpadła w singlu kobiet, kiedy 21. rozstawiona zawodniczka przegrała 6-1 6-4 z Amerykanką Ashley Krueger, ale piąta rozstawiona Jasmine Paolini awansowała po tym, jak jej przeciwniczka Karolina Pliskova wycofała się z powodu kontuzji.