Uncategorized

Powrót Świątek z 2:4, Sabalenka pokonana. Tak Iga otworzyła sobie drogę do tytułu na US Open

Tegoroczne zmagania w Nowym Jorku rozkręcają się na dobre, pozostaje coraz mniej niewiadomych. To dobra okazja, by przypomnieć to, co wydarzyło się 24 miesiące temu, gdy Iga Świątek zdobywała jedyne jak dotąd wielkoszlemowe trofeum poza Roland Garros. Wówczas Polka również miała spore trudności, a w półfinale z Aryną Sabalenką musiała odrabiać straty ze stanu 2:4 w trzecim secie. Liderka rankingu WTA dokonała jednak tej sztuki, a później poszła za ciosem i sięgnęła po tytuł.

Iga Świątek ma już za sobą mecz pierwszej rundy podczas tegorocznego US Open. Polka po ciężkim boju pokonała Kamillę Rachimową i zagra teraz o awans do trzeciej rundy nowojorskich zmagań z Eną Shibaharą. Podczas wywiadu po meczu z Rosjanką nasza reprezentantka nawiązała do wydarzeń sprzed dwóch lat, kiedy to zdobyła swoje jedyne wielkoszlemowe trofeum w amerykańskim Szlemie. “Te turnieje nigdy nie były dla mnie łatwe. Ten wynik z 2022 roku też był po niezłych przebojach” – przyznała przed kamerą 23-latka.

I rzeczywiście – gdy sięgniemy pamięcią do tamtego turnieju, liderka rankingu WTA również nie miała łatwo. Już przed startem turnieju zaliczyła trudny okres. Po serii 37 zwycięstw z rzędu przyszła obniżka formy i słabsze występy m.in. w Toronto czy Cincinnati. W dodatku było sporo narzekania na piłki, które nie pasowały Polce. Przylot do Nowego Jorku wiązał się z niewiadomą. Pierwsze dwie fazy Iga przeszła bez większych problemów. Poważniejsze kłopoty pojawiły się w starciu z Lauren Davis, gdy trzeba było odrabiać straty ze stanu 1:4 w drugim secie. Świątek zrobiła to jednak skutecznie, wygrywając pięć gemów z rzędu.Jeszcze mniej przyjemnie układał się pojedynek z nieobliczalną Jule Niemeier. Niemka wygrała pierwszego seta 6:2, w drugim prowadziła z przełamaniem. Raszynianka zdołała jednak wygrać drugą odsłonę, a w trzeciej nie dała już rywalce szans, triumfując 6:0. Później przyszło