GamesLife Style

Pogromczyni Igi Świątek w finale US Open. Po dwóch godzinach zaciętej batalii!

Jessica Pegula w wielkim finale US Open! Tenisistka ze Stanów Zjednoczonych, która w ćwierćfinałowym spotkaniu pokonała Igę Świątek, po dramatycznym boju półfinałowym, trwającym ponad dwie godziny, okazała się lepsza od Karoliny Muchovej. Po pierwszym secie nic jednak nie wskazywało na takie rozstrzygnięcie, a Amerykanka w pomeczowej rozmowie przyznała, że miała ochotę się rozpłakać. Teraz przed faworytką miejscowej publiczności najtrudniejszy pojedynek w karierze, bo o swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł powalczy z Aryną Sabalenką. Ale zapowiada: pokażę najlepsze, co mam.

Pierwsza partia zakończyła się po niespełna 30 minutach gry i padła łupem Czeszki, która nie dała swojej rywalce żadnych szans i rozbiła ją aż 6:1. Wówczas mało kto mógł spodziewać się, że Pegula, która nigdy wcześniej nie grała w półfinale Wielkiego Szlema, będzie w stanie się podnieść i ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa.

Tym bardziej że drugi set rozpoczął się dla niej katastrofalnie. 30-latka już na otwarcie straciła serwis, a chwilę później przegrywała 0:2. W trzecim gemie Muchova stanęła przed szansą na kolejne przełamanie, ale tym razem nie zdołała go wykorzystać. Był to jeden z kluczowych momentów całej rywalizacji, bo ekspresowo ze stanu 0:2 z perspektywy Peguli zrobiło się 4:2.

W kolejnym gemie Amerykanka znów jednak straciła serwis, a następnie Czeszka przy swoim podaniu wyrównała na 4:4. Dwa następne gemy należały jednak do pogromczyni Igi Świątek, która tym samym doprowadziła do remisu w meczu.

Jessica Pegula w wielkim finale US Open! Ależ zwrot w półfinale
To uskrzydliło tenisistkę z USA, która znakomicie weszła w decydującą odsłonę pojedynku, wychodząc na prowadzenie 3:0. Muchova odpowiedziała triumfem w czwartym gemie, ale przy serwisie rywalki nie potraciła odrobić straty przełamania. I to pomimo kilku prezentów ze strony Amerykanki, która, choć dwukrotnie oddawała prowadzenie 40:0 i musiała bronić break pointów, utrzymywała wywalczoną przewagę.

Ostatecznie trzeci set zakończył się wygraną Peguli 6:2. Dla 30-latki to pierwszy w karierze awans do finału Wielkiego Szlema. O jego wygranie nie będzie jednak łatwo, bo o tytuł zagra z główną faworytką całego US Open, czyli Aryną Sabalenką. Białorusinka kilka godzin wcześniej pokonała w półfinale inną Amerykankę, Emmę Navarro 6:3, 7:6(2).

— Na początku wyglądałam jak początkująca tenisistka. Miałam ochotę się rozpłakać. I nie wiem, jak udało mi się odwrócić losy tego meczu. Teraz czeka Aryna. Cieszę się, że mam dzień wolny i cieszę się, że znów zagramy w finale tak, jak w Cincinnati. To pokazuje, jak dobry tenis obecnie gramy. Po to są finały, żeby pokazywać to, co się ma najlepsze. I to mam zamiar zrobić — powiedziała tuż po awansie do finału Pegula.