Life Style

Szalona radość Sabalenki. Nagle wspomniała o Idze Świątek. Postawiła sprawę jasno

Aryna Sabalenka znów prezentuje najwyższą dyspozycję. Potwierdziła to podczas turnieju w Cincinnati, sięgając po tytuł bez straty choćby jednego seta. W decydującym meczu Białorusinka ograła 6:3, 7:5 reprezentantkę gospodarzy – Jessicę Pegulę. Amerykanka sprawiła jej nieco problemów, lecz wracająca na fotel wiceliderki światowego rankingu 26-latka była ostatecznie poza jej zasięgiem.

Co więcej, sama Aryna Sabalenka zapewniła po swoim zwycięstwie, że w kwestii pracy nad swoją formą wciąż nie powiedziała ostatniego słowa i podczas zbliżającego się wielkoszlemowego US Open może być jeszcze bardziej groźna dla swoich rywalek, niż kiedykolwiek wcześniej w swojej karierze.

Po swoim triumfie i chwilach szalonej radości Aryna Sabalenka zjawiła się także w studiu “Tennis Channel”. A tam nawiązała między innymi do Igi Świątek i półfinałowego pojedynku z polską tenisistką, w którym zrewanżowała się jej za ostatnie porażki w finałach imprez w Rzymie oraz w Madrycie. Z jej słów można wywnioskować, że bardzo jej na tym zależało.

I dodała: – W finale także zagrałam kapitalny tenis. Ale trudno porównać te dwa pojedynki, bo mierzyłam się w nich z dwoma różnymi tenisistkami. Ta nawierzchnia zdaje się być perfekcyjna dla Jessiki, która nakładała na mnie wielką presję w finale. Cieszę się, że byłam w stanie sobie z nią poradzić i zamknęłam mecz w dwóch setach.