Life Style

Polka zagrała na US Open ze swoją zmorą. 0:6 i zwrot akcji, emocje do końca

Po udanym fragmencie sezonu Maja Chwalińska doczekała się powrotu na poziom eliminacji wielkoszlemowych. Polka nie mogła jednak mówić o szczęściu, bowiem w pierwszej rundzie eliminacji do US Open trafiła na tenisistkę, która w tym sezonie sprawiła jej mnóstwo kłopotów. Rywalką zawodniczki urodzonej w Dąbrowie Górniczej okazała się Maya Joint. Obie rywalizowały ze sobą dwukrotnie i za każdym razem to Australijka schodziła jako triumfatorka meczu po trzysetowej batalii.

Ostatni mecz przeciwko sobie rozegrały pod koniec lipca w półfinale WTA 125 w Warszawie. Wówczas Joint wygrała to spotkanie 6:2, 2:6, 6:0. Od tego czasu nie widzieliśmy 22-latki na korcie. Odpuściła kilka startów i przygotowywała się do eliminacji w Nowym Jorku. Pech chciał, że po kilku tygodniach przerwy znów trafiła na rywalkę, która mocno jej nie leży ze względu na bardzo ofensywny styl gry.

Polsko-australijski pojedynek rozpoczął się od bardzo zaciętego gema przy podaniu naszej tenisistki. Maja dostała kilka szans na zakończenie batalii na swoją korzyść, ale niestety nie wykorzystała żadnej z nich. Po chwili rywalka otrzymała break pointa i już pierwszego zamieniła w przełamanie. To był dopiero początek problemów po stronie Chwalińskiej. W następnych minutach przeciwniczka dominowała na korcie, praktycznie nie popełniała żadnych błędów. Joint zdeklasowała 22-latkę w zdobytych punktach w premierowej partii – 26 do 10. Ostatecznie set zakończył się rezultatem 6:0 po niecałych 25 minutach rywalizacji.