Uncategorized

Nazwała Igę Świątek “fałszywą”. Wróciła na kort… i sensacyjnie przegrała

Po trzech tygodniach bez gry, po tym, jak Danielle Collins nazwała Igę Świątek “fałszywą” podczas igrzysk olimpijskich, Amerykanka wróciła na kort. I był to powrót daleki od udanego. Tenisistka, dla której obecny sezon jest ostatnim w karierze, sensacyjnie przegrała w Monterrey z Eriką Andriejewą, starszą siostrą Mirry, choć w pierwszym secie rozgromiła Rosjankę. A po meczu Collins była… szeroko uśmiechnięta. Na tym wyniku skorzystać może Magdalena Fręch.

Collins w pierwszym secie grała doskonale i wygrała z rywalką 6:1. Problemy zaczęły się w drugiej partii. Andriejewa w całym meczu straciła serwis trzy razy i wszystkie przegrane podania miały miejsce w premierowej odsłonie. Potem przy serwisie spisywała się znakomicie i wygrała dwa kolejne sety 3:6, 3:6.

Sensacyjna porażka Danielle Collins
Dla Eriki Andriejewej, starszej siostry Mirry, która kilka dni temu grała z Igą Świątek, to największe zwycięstwo w karierze. Rosjanka po raz pierwszy wygrała z tenisistką klasyfikowaną w czołowej “20” rankingu WTA i pierwszy raz zagra w ćwierćfinale turnieju na poziomie WTA. Pożegnanie tenisistek po spotkaniu wyglądało na bardzo serdeczne, a Collins pomimo porażki nie wyglądała na przejętą

Collins w Monterrey była rozstawiona z numerem pierwszym i już po premierowym występie żegna się z turniejem. To oznacza, że Magdalena Fręch, która awansowała do drugiej rundy zmagań, traci bardzo ważną rywalkę.

Collins była rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale igrzysk w Paryżu. Amerykanka skreczowała wtedy w trzecim secie, a po meczu zarzuciła naszej tenisistce fałszywość.

— Powiedziałam Idze, że nie musi być nieszczera, fałszywa w kontekście mojej kontuzji. Dużo dzieje się przed kamerą czy wśród ludzi, ale to, co dzieje się w szatni, to już inna sprawa. Nie mam tu zbyt miłych doświadczeń. Nie potrzebuję nieszczerości. Niech ludzie zachowują się tak, jak czują, nie potrzebuję fałszu — przyznała wtedy Danielle Collins.