Life Style

Iga Świątek zachwyciła w US Open. Tak za granicą podsumowano jej występ

Iga Świątek w świetnym stylu awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. Polka w spotkaniu z Japonką Eną Shibaharą straciła tylko jednego gema, a cały pojedynek trwał zaledwie 65 minut. “Iga dominuje jak zwykle” – napisał w internetowym wydaniu “The New York Times”, przypominając, że raszynianka jest mistrzynią tego turnieju sprzed dwóch lat.

W pierwszej rundzie Świątek nadspodziewanie długo, bo prawie dwie godziny, męczyła się ze 104. w światowym rankingu Rosjanką Kamillą Rachimową, którą ostatecznie pokonała 6:4, 7:6 (8-6). Shibahara, 217. na liście WTA, sprawiła jej znacznie mniej problemów.26-letnia Japonka do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje. W singlu nie ma na koncie żadnych sukcesów, ale jest mistrzynią Rolanda Garrosa 2022 w mikście i finalistką Australian Open 2023 w deblu

Ich mecz w zasadzie pozbawiony był historii. W pierwszym secie Shibahara zdołała wygrać zaledwie siedem piłek. Ambicji nie można jej jednak było odmówić. Na początku drugiej partii w końcu wygrała, trwającego 12 minut, gema. Publiczność zgotowała jej owację.

Później znów na korcie dominowała podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego. Do końca meczu oddała rywalce jeszcze osiem piłek, zwyciężając 6:0, 6:1.”Podobał mi się sposób, w jaki grałam. Byłam solidna, wybierałam odpowiednie strony i na dobrą sprawę, byłam zadowolona z każdego aspektu” – stwierdziła Świątek jeszcze na korcie.Polka została zapytana o to, co lepiej funkcjonowało w jej grze, względem pojedynku z Rachimową. Długo nad odpowiedzią nie musiała się namyślać.