Uncategorized

Gigantyczna sensacja na US Open. Carlos Alcaraz wyeliminowany z rozgrywek

Ostatni mecz sesji nocnej podczas czwartego dnia tegorocznego US Open przyniósł nam gigantyczną sensację. Z turniejem pożegnał się jeden z głównych faworytów rywalizacji wśród mężczyzn – Carlos Alcaraz. Hiszpański tenisista rozegrał słabe spotkanie i zasłużenie uległ Boticowi van de Zandschulpowi 1:6, 5:7, 4:6. Dla reprezentanta Holandii to największy triumf w karierze. Nie będzie zatem trzeciego z rzędu wielkoszlemowego skalpu dla 21-latka.

Na początku sierpnia Carlos Alcaraz stoczył epicką batalię z Novakiem Djokoviciem w finale igrzysk olimpijskich w Paryżu. Po dwóch tie-breakach i prawie trzech godzinach walki lepszy okazał się jednak Serb. Później Hiszpan miał kilka dni wolnego, a następnie udał się na turniej ATP Masters 1000 w Cincinnati, gdzie odniósł zdumiewającą porażkę przeciwko Gaelowi Monfilsowi już w pierwszym spotkaniu. Podczas meczu wylewało się z niego mnóstwo frustracji. Forma dwukrotnego mistrza imprez wielkoszlemowych z tego sezonu pozostawała zatem zagadką przed US

Już w meczu otwarcia 21-latek miał spore problemy z tenisistą z końcówki drugiej setki – Li Tu. W dziwnych okolicznościach przegrał drugą partię, mimo że prowadził z przewagą przełamania. Później zdołał opanować sytuację i ostatecznie zakończył pojedynek na swoją korzyść w czterech setach. W następnej rundzie przyszło mu rywalizować z Boticiem van de Zandschulpem, który jeszcze niedawno poważnie rozmyślał czy nie zakończyć kariery. Po tym, co wydarzyło się dzisiaj, pewnie te myśli na dobre odejdą w niepamięć.

Holender od początku spotkania prezentował się bardzo solidnie, a u Carlitosa brakowało energii, z której jest znany. Dość powiedzieć, że w premierowej odsłonie meczu o awans do trzeciej rundy US Open nie zanotował choćby jednego uderzenia kończącego. W efekcie gładko przegrał seta 1:6 po zaledwie 31 minutach gry.W drugiej partii Alcaraz próbował łapać się na walkę od samego początku, miał nawet break pointa na 2:0. Nie wykorzystał go, a po chwili samemu dał się przełamać. Na jego szczęście szybko odrobił stratę i po chwili znów mógł nadawać ton rywalizacji w secie. Botic bardzo dobrze radził sobie jednak w momentach zagrożenia. To Carlitos był tym, który ciągle popełniał więcej błędów. W jedenastym gemie znów pojawił się słabszy moment u 21-latka, a rywal doskonale to wykorzystał. Kilka minut później zamknął partię wynikiem 7:5 i sytuacja Carlosa zrobiła się już bardzo poważna. Jeszcze nigdy jak dotąd nie wrócił ze stanu 0-2 w setach.