GamesLife StyleUncategorized

Thriller w meczu Polki w US Open! Siedem meczboli i koniec fatalnej passy

Alicja Rosolska wraz z Amerykanką Catherine Harrison awansowały do drugiej rundy turnieju deblowego US Open. W pierwszym meczu pokonały Ukrainkę Anhelinę Kalininę i Włoszkę Martinę Trevisan 5:7, 7:6 (11-9), 6:3, w niesamowitych okolicznościach. Rosolska i Harrison obroniły siedem meczboli. Dzięki temu Polka odniosła pierwsze zwycięstwo po wyjątkowo długiej przerwie. Swój mecz w turnieju deblowym wygrała również Magda Linette.

Mecz Alicji Rosolskiej mógł dostarczyć kibicom wiele emocji. Razem z Catherine Harrison w meczu pierwszej rundy mierzyły się z duetem Kalinina — Trevisan. Pierwszy set był bardzo wyrównany. W dwóch pierwszych gemach doszło do dwóch przełamań. Rosolska i Harrison odskoczyły na 4:2, jednak przeciwniczki odrobiły straty. Niestety przy wyniku 5:5 po raz kolejny rywalki wykorzystały break pointa, a następnie udało im się wygrać seta 7:5.

Niesamowity powrót Alicji Rosolskiej i Catherine Harrison
Drugi set zatem był kluczowy. Rosolska i Harrison musiały go wygrać, by zachować szanse na zwycięstwo w meczu. Łącznie w drugiej partii doszło do sześciu przełamań. Przy stanie 5:4 dla rywalek Polka z Amerykanką musiały bronić pierwszego meczbola. Udało im się to, a następnie wykorzystały break pointa.

Następnie doszło do niezwykłego tie-breaka. Tam Kalinina i Trevisan prowadziły już 6-2 i wydawało się, że tylko cud może im odebrać wygraną. I ten cud nastąpił! Rosolska z Harrison obroniły cztery kolejne meczbole, a potem jeszcze dwa i zdołały odwrócić losy tie-breaka. Ostatecznie wygrały tie-breaka 11-9 i całego seta 7:6.

Carlos Alcaraz wyrzucony z US Open! Nikt nie przewidział takiego meczu
W trzecim secie zaś od początku inicjatywa była po stronie Rosolskiej i Harrison. Już w pierwszym gemie udało im się przełamać rywalki i następnie kontrolowały przebieg partii. Wygrały ją ostatecznie 6:3 i w niezwykle dramatycznych okolicznościach awansowały do drugiej rundy.

Dla Rosolskiej jest to pierwszy wygrany mecz od ponad roku, a konkretnie od 26 czerwca 2023 r. Polka w tym czasie miała przerwę spowodowaną ciążą i narodzinami drugiego syna. Zwycięstwo w US Open jest dla Rosolskiej pierwszą wygraną po serii pięciu porażek (między innymi w igrzyskach w Paryżu). W kolejnym meczu w US Open wraz z Harrison zmierzą się z rozstawionymi z jedynką Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i Erin Routliffe z Nowej Zelandii.

Magda Linette również w drugiej rundzie
Magda Linette z turniejem singlowym pożegnała się już w pierwszej rundzie, sensacyjnie przegrywając z zaledwie 16-letnią reprezentantką gospodarzy Ivą Jokić 4:6, 3:6. Przystąpiła jednak również do turnieju deblowego. W pierwszej rundzie razem z Amerykanką Peyton Stearns zmierzyły się z rosyjską parą: Anastazja Potapowa — Jana Sizikowa.

Takiej Igi Świątek nie widzieliśmy od dawna. Szał! Była całkiem inna
W pierwszym secie Linette i Stearns wyszarpały zwycięstwo 7:5. Był to najdłuższy rozegrany set w tym meczu. Następna partia padła łupem rywalek, które wygrały ją 6:3. Jednak w decydującym secie Polka i Amerykanka w takim samym stosunku pokonały przeciwniczki i dzięki temu zwyciężyły w całym spotkaniu 7:5, 3:6, 6:3. W kolejnej rundzie ich przeciwniczkami będą Francuzka Kristina Mladenović i Chinka Shuai Zhang.