Tech

Świątek przechodzi przez kwalifikacje i awansuje do trzeciej rundy

Najwyżej rozstawiona Iga Świątek bez trudu awansowała do trzeciej rundy US Open po zdecydowanym zwycięstwie nad Japonką Eną Shibaharą.

Pięciokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych przegrał tylko jednego gema z Shibaharą, któremu udało się utrzymać serwis na początku drugiego seta, unikając w ten sposób obawianego „podwójnego bajgla”.

23-letnia Świątek nie miała ani jednego break pointa i w ciągu 65 minut zapewniła sobie zwycięstwo 6:0 6:1.

Była mistrzyni Wimbledonu Elena Rybakina wycofała się z meczu drugiej rundy z Francuzką Jessiką Ponchet z powodu „kontuzji”, oddając 143. tenisistce w rankingu światowym walkowera.

„Nie chciałam kończyć ostatniego Wielkiego Szlema w tym roku w ten sposób, ale muszę słuchać swojego ciała i mam nadzieję, że uda mi się mocno zakończyć resztę roku” – powiedziała w oświadczeniu Rybakina, czwarta rozstawiona zawodniczka.

Ponchet zmierzy się z dwukrotną wicemistrzynią Caroline Wozniacki. Dunka pokonała Meksykankę Renatę Zarazuę 6:3, 6:3, mimo kontuzji.

Wcześniej awans do ligi awansowała rozstawiona z piątką Włoszka Jasmine Paolini, po tym jak Karolina Pliskova straciła zaledwie trzy punkty w ich spotkaniu drugiej rundy.

Wicemistrzyni z 2016 roku przegrywała w pierwszym meczu 30-15, gdy doznała kontuzji.

Czeszka Pliskova poprosiła o pomoc medyczną w związku ze stopą, jednak nie była w stanie kontynuować gry i zbiegła z Louis Armstrong Stadium, utykając.

Paolini, finalistka tegorocznego French Open i Wimbledonu, zmierzy się teraz z Kazachstanką Julią Putincewą.

Świątek wyciąga wnioski z walki w pierwszej rundzie
Świątek musiała się bardzo natrudzić, aby pokonać we wtorek w pierwszej rundzie szczęśliwą przegraną Kamillę Rachimową, popełniając aż 41 niewymuszonych błędów, zanim zapewniła sobie zwycięstwo 6-4 7-6 (8-6).

Jednak światowy numer jeden okazał się skuteczny w walce z Shibaharą, której udało się utrzymać serwis na początku drugiego seta i uniknąć strasznego „podwójnego bajgla”.

„Podczas mojego ostatniego meczu byłem trochę spięty, więc dziś chciałem się skupić na właściwych rzeczach i na sobie” – powiedział pięciokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych.

Świątek, która zdobyła tytuł w Nowym Jorku w 2022 roku, zmierzy się z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową, która pokonała Włoszkę Elisabettę Cocciaretto 5:7, 6:1, 6:2.

W międzyczasie piąta w rankingu Włoszka Jasmine Paolini awansowała po tym, jak Karolina Pliskova straciła zaledwie trzy punkty w ich spotkaniu drugiej rundy.

W czwartek Rosjanka Mirra Andreeva (rozstawiona z numerem 21) niespodziewanie przegrała 6:1, 6:4 z Amerykanką Ashlyn Kreuger, która zajmuje 59. miejsce w światowym rankingu.

Szósta rozstawiona Jessica Pegula odniosła zwycięstwo 7-6 (7-4) 6-3 nad swoją rodaczką Sofią Kenin, która w pierwszej rundzie znokautowała mistrzynię z 2021 roku Emmę Raducanu.