GamesLife StyleUncategorized

Sensacja w US Open! Coco Gauff wyrzucona przez rodaczkę

Wielka niespodzianka w US Open! Coco Gauff, czyli ubiegłoroczna triumfatorka turnieju odpadła w czwartej rundzie. Trzecia rakieta rankingu WTA przegrała z Emmą Navarro 3:6, 6:4, 3:6. O trzy lata starsza rodaczka staje się utrapieniem Gauff.

Amerykanie lubią filmowe historie i jedną z nich ma być Coco Gauff. 20-latka po ubiegłorocznej wygranej w US Open miała wejść na najwyższy poziom i zaatakować “jedynkę” rankingu WTA. Rzeczywistość okazała się dla niej nieco mniej łaskawa. W tym sezonie Amerykanka dotarła co prawda do dwóch półfinałów wielkoszlemowych (Melbourne i Paryż), ale kiedy spojrzymy na liczbę zdobytych tytułów, to okaże się, że zwyciężyła w zaledwie jednym turnieju w Auckland.

Dotychczas tenisistki spotykały się w oficjalnych meczach w seniorskiej karierze dwukrotnie. We wspomnianym turnieju w Auckland górą była Gauff, która pokonała Navarro pewnie 6:3, 6:1. Kilka miesięcy później role się odwróciły i w znacznie ważniejszym spotkaniu w czwartej rundzie Wimbledonu lepsza była 23-latka (6:4, 6:3).

Ofensywnie usposobiona Navarro złamała mentalnie młodszą rywalkę, nie dając jej większych szans w długich wymianach.

Los ponownie skrzyżował losy obu Amerykanek podczas kolejnego turnieju wielkoszlemowego. Ponownie w czwartej rundzie lepiej mecz rozpoczęła Navarro, która szanowała piłkę i rzadko popełniała niewymuszone błędy. Gauff sprawiała wrażenie przytłoczonej presją ze strony amerykańskich kibiców, oczekujących od niej obrony tytułu. Już wtedy 20-latka wykonywała w kierunku swojego sztabu i kibiców gesty bezradności. Zaledwie w pierwszym secie popełniła aż pięć podwójnych błędów serwisowych. To wydatnie przyczyniło się do porażki 3:6.

W drugim secie sfrustrowana fatalną grą młodsza z tenisistek dała się przełamać na 3:4, ale po chwili wyszarpała najpierw przełamanie powrotne, a w końcówce seta jeszcze jedno, które zagwarantowało jej wygraną w secie 6:4.

W decydującym secie żądna rewanżu za Wimbledon Gauff zagrała katastrofalnie. Zaledwie 37 proc. pierwszego serwisu i 11 podwójnych błędów serwisowych sprawiły, że 20-latka nie miała argumentów, by myśleć o zwycięstwie.

Ostatecznie po raz drugi z rzędu i drugi w turnieju wielkoszlemowym Navarro ograła młodszą rodaczkę.

W ćwierćfinale Navarro zagra z Paulą Badosą.